Naslepo

Potrénujte si své degustační schopnosti, přijďte se pobavit na netradiční ochutnávku Podkorkem NASLEPO.

Slepice nebo chcete-li slepé degustování vín, patří mezi zábavné a oblíbené kratochvíle milovníků vín i profesionálů. Je to užitečný nástroj pro trénink chutí, možnost jak poznávat vína z nového úhlu a v neposlední řadě pak velká zábava. Dekódovat obsah vinné sklenice, poznat odrůdu, stáří vína či region původu totiž není úplně jednoduché, ale když se zadaří, je to čirá radost.

V rámci slepých degustací vždy ochutnáte minimálně osm vzorků v rámci konkrétního tématu, zkusíte identifikovat jednoho šotka (např. víno mimo degustační list, například odlišné odrůdy apod.) a těšit se můžete i na „zahřívací“ welcome víno.

Celkem tedy 10+ vín, zabalených v černém igelitu, servírovaných do sklenic Květná 1794. To vše v příjemné komorní atmosféře, počet degustujících je omezen na 10 osob.

KALENDÁŘ AKCÍ

7. 12. – Naslepo 4: Ryzlink rýnský

Moje srdcová záležitost, jako velký fanoušek Ryzlinku rýnského jsem toto téma nemohl vynechat. V rámci poslední letošní slepé ochutnávky si porovnáme vína z Moravy, Německa, Rakouska nebo francouzského Alsaska. Jako vždy na Vás čeká minimálně 10 vín a nějaké to překvapení. Budete pilovat své degustační schopnosti a snad se i pobavíte:)

Kdy a kde: 19h (Na Pankráci 125, Praha 4)

Cena: 750 Kč

Volná kapacita: 0 míst

V případě zájmu napište na podkorkem@gmail.com

 

4. 1. – Naslepo 5: Cabernet Sauvignon

Slepice pojedou i v roce 2024! V rámci první slepé ochutnávky se zaměříme na jednu z nejpopulárnějších modrých odrůd světa, tedy Cabernet Sauvignon. Porovnáme si vína z Bordeaux, Moravy nebo Nového světa.  Jako vždy na Vás čeká minimálně 10 vín a nějaké to překvapení. Budete pilovat své degustační schopnosti a snad se i pobavíte:)

Kdy a kde: 19h (Na Pankráci 125, Praha 4)

Cena: 990 Kč

Volná kapacita: 10 míst

V případě zájmu napište na podkorkem@gmail.com

 

13. 2. – Naslepo 6: Ryzlink vlašský z Moravy

O Ryzlinku vlašském se občas mluví jako o naší národní profilové odrůdě. V rámci dalších ze slepých degustací se tedy zaměříme čistě na tuzemská vína a pokusíme se najít „nekorunovaného“ vlašákového krále Moravy:) Ochutnáme vína ze známých spolků jako VOC Pálava nebo Dunajovické kopce, zkusíme vlašáky od prověřených jmen i ambiciózních vinařů. Jak tohle dopadne? Netuším, každopádně to bude velmi edukativní a jistě i zábavné setkání!

Kdy a kde: 19h (Na Pankráci 125, Praha 4)

Cena: 650 Kč

Volná kapacita: 18 míst

V případě zájmu napište na podkorkem@gmail.com

 

 

 

OIG.

Loading...