Nečekané vítězství a Ryzlinkové bubliny

Říjen, 11.10.2021 08:02

Byly to daleko větší nervy, než sledování slavnostního večera Vinařství roku nebo nedávného jubilejního 300. derby pražských S. Letošní volby do poslanecké sněmovny přinesly dramatickou podívanou, v rámci které se hrálo o další směřování naší země. Sobotní odpoledne jsem hypnotizoval průběžná volební čísla a nakonec po hodně dlouhé době zažil opravdu nefalšovanou radost z výběru tohoto národa! Říjen 2021 je novým listopadem 1989, kdy současnou prolhanou, populistickou a bezpáteřní politickou scénu v čele s STBákem Burešem doufám vystřídá slušnost a perspektiva.

email.seznam.cz

Bylo to nečekané a silné! Už si nepamatuji, kdy jsem naposledy v euforii křičel z okna. Nával radosti, když jsem viděl, jak procenta koalic lezou postupně vzhůru a večer sledoval ty nechápavé výrazy Alenky a Moniky na tiskovce jejich bosse. Dezinformace a lži tentokrát nestačily, naopak to byla slušná a nekonfliktní kampaň demokratických a proevropských stran, která slavila úspěch. V zemi, kde osm let vládne oligarcha a vypitá ovarová hlava jsem to už ani nečekal. Nebyl jsem tedy připraven, nechladil jsem dopředu ročníkové šampaňské, ale z vinotéky nakonec vytáhl moc pěkné moravské bubliny z Pavlova.

Maidenstein Brut Nature 2017 z Vinařství Nepraš & Co je tradiční metodou dělaný sekt z odrůdy Ryzlink rýnský. Víno má velmi bohaté a vytrvalé perlení, světle žlutou barvu. Vůně je výrazná, s tóny čerstvých citrusů, meruňky, grepu a bílých květů. Jemný tón briošky. Víno působí skvělým svěžím dojmem, v chuti s tóny čerstvých jablek a citrusů, s dominantní kyselinou a příjemnou mineralitou. Krásné a vyvážené odeznívání v dochuti. Velmi povedené bubliny, elegantní, rozhodně se hodí pro slavnostní chvíle!

Z ANO 2011 se stalo opatrné NE 2021! Takže připíjím na skvělý výsledek dvou proevropských koalic a doufám v lepší budoucnost této země!

Okomentovat:

*

Loading...