Kvíz: Vína Bordeaux

Září, 17.09.2019 08:24

Bordeaux je bez debat nejvýznamnějším vinařským regionem Francie. Ročně zdejší vinaři vyprodukují 900 milionů lahví, a to jak běžných stolních až po některá z nejlepších vín na světě. Vína z Bordeaux najdete ve slevě v supermarketu i na vinných lístcích nejluxusnějších restaurací světa. Jde především o vína červená, ale v menší míře v Bordeaux najdete i úžasná bílá vína postavená na odrůdách Sauvignon a Semillon. Třešničkou na dortu jsou samozřejmě zdejší sladká vína Sauternes.

mouton-lafite

Bordeaux je tradičním vinařských regionem, který ale rozhodně nespí. Hodně se angažuje v oblasti udržitelného zemědělství a produkce vín. Na současné klimatické výzvy místní konsorcio například reaguje progresivním návrhem na rozšíření povolených odrůd pro vína Bordeaux a Bordeaux Superieur. Pokud změny schválí INAO, začnou se v některých vínech objevovat odrůdy jako Touriga Nacional, Petit Manseng nebo Albarino.

To je ale hudba budoucnosti, jak jste na tom se znalostmi o vinařském regionu Bordeaux? Prověřte si je v rámci následujících 10 otázek.

Vaše skóre je:  

Hodnocení:  

Okomentovat:

*

Loading...