Kvíz – sladká vína

Říjen, 16.10.2015 07:25

Pokud byste hledali ve světě vína kategorii, která hledá těžko odbyt, tak to jsou přírodně sladká vína. Zjednodušeně co dnes není suché, to neletí. Přitom přírodně sladká vína, jako výběry z cibéb, slámová vína nebo ledová vína často mají neskutečně elegantní a slavnostní charakter. Možná proto si je většina lidí dopřává výjimečně a zřídka.

ice-wine

Výrobě přírodně sladkých vín se věnuje také relativně slušný počet moravských vinařů. Pro zajímavé slaďárny proto hned nemusíte vyrážet do maďarské Tokaje. Jak jste na tom se znalostmi o sladkých vínech? Otestujte se v dnešním kvízu, zodpovězte šest otázek na téma sladká vína, zkuste správně identifikovat vinařský region podle popisu a na závěr přiřaďte víno k uvedeným degustačním poznámkám.

Vaše skóre je:  

Hodnocení:  

2 komentáře:

Pavel Raclavský

7. December 2015 19:50

Dobrý den,
reaguji na kvíz o Proseccu. Já osobně si vozím Prosecco z Itálie od roku 2011. Současný trend je otázkou módy, ovšem pod vlivem cen šampaňského (Prosecco je levnější) a kvality (podle mě je kvalitnější než Cava).
Ocenil bych rovněž větší přehled o méně frekventovaných šumivých vínech např. – Aaclodum (Durello) z Vicenzy nebo Clairette de Die z Côtes du Rhône, případně slovinské „peniny“. Děkuji.

miky

21. December 2015 08:00

Dobrý den, děkuji za komentář a tip na některý z případných budoucích článků. S pozdravem Mikuláš Duda.

Okomentovat:

*

Loading...