Zweigeltrebe 2007 od Valihracha

Leden, 17.01.2013 08:45


Otevírání starších lahví od Valihracha je vždy tak trochu adrenalinová záležitost. Některá vína jsou po letitém ležení na lahvi skvělá, některá jiná to rozdýchají o něco méně. Před koncem roku 2012 jsem natěšený navštívil jednu pražskou ochutnávku 14 vín tohoto vinařství, včetně dvou vzorků zroku 1995 a jak už to bývá, o co víc se člověk těší, tím spíše bývá zklamaný. Opravdu tehdy mne vína jen výjimečně nadchla, i když tomu více či méně napomohlo i chybné servírování (špatná teplota, rozlévání ihned po otevření). Vpaměti mi ustrnul snad jen vydařený sekt zRulandského šedého.

Jestli nám to sJosefem Valihrachem na konci roku trochu zaskřípalo, tak první „setkání“ vletošním roce bylo o to příjemnější. Zweigeltrebe 2007 je totiž bezvadné pití a vychutnal jsem si ho se stejnou radostí, jako vloňském roce třeba Muškát moravský 2008 nebo Neuburské ročníku 2005 ze stejného vinařství.

Zweigeltrebe 2007, Josef Valihrach, pozní sběr, 12 %

Svěží a expresivní víno. Aroma je svůdné a tajemné, primárně ovocné stóny višní a snáznakem dřeva. Vchuti je toto Zweigeltrebe šťavnaté,ovocné sjemnými tříslovinami a pěknou kyselinkou. Dlouhé vdochuti. Celkově víno působí šmrncovně, je lehčího moderního střihu, dalo by se podávat dětem jako medicína po lžičkách místo rybího tuku. Nazrálé Zweigeltrebe ve slušné formě. Orientační cena: 220 Kč

2 komentáře:

Anonymous

17. January 2013 09:16

To mě těší. Dobré moravské Zweige jsem už dlouho nepila. 11´ jsou většinou ještě hodně mladé, anebo byly nalahvované příliš brzy, namísto dalšího půlročního ležení na dřevě. A starší jakoby mi vymizely ze zorného pole ;-), tedy alespoň ty pitelné. Takže díky za tip.
Zdraví Andy

Okomentovat:

*

Loading...