VÍNA TÝDNE

Duben, 24.04.2011 08:45

Každou neděli na těchto stránkách naleznete tipy na vína, která by neměla uniknout pozornosti vašich chuťových pohárků. Šampiony, kteří zvítězili vněkterém ze soutěžních klání, či uhranuli degustátory vrámci slepých ochutnávek. Bílé a červené týdne si dovolím doprovoditžolíkem z médomácí vinotéky. Vínem, které mi v posledních dnech udělalonejvětší radost.


Bílé týdne

Ryzlink vlašský 2010

Vinařství Volařík, Mikulov

Proč ochutnat: Víno se minulý týden stalo absolutním šampionem 44. ročníku VVT (Valtických vinných trhů) vkategorii bílých vín. Na 44. ročník VVT přivezlo svá vína 140 vinařských firem a obchodních společností s 830 vzorky vín. Z České republiky bylo 683 vín, z Rakouska 91 vín a ze Slovenska 58 vín. Vypadá to, že i v rámciodepisovaného ročníku 2010 se můžeme těšit na velká vína.

Charakteristika vína:

Vůně připomíná čerstvé limetky a citrusy, v chuti pak krásná dlouhá mineralita typická pro tzv. velké pálavské Ryzlinky vlašské.

Přívlastek:

pozdní sběr

Objem:

0,75l

Alkohol:

13 %

Obsah cukru:

suché

Cena:

174 - 183 KčKde ho koupit: www.vinarstvivolarik.cz/, www.dotekvina.cz/, www.vino-klub.cz/

Vinařství:

Vinařství Volařík pěstuje azpracovává odrůdy více než 12 odrůd vín. Vyhlášené jsou zejména jeho ryzlinky. V současnosti obhospodařuje celkem 15 vinic ocelkové rozloze 68 ha. Většina vinicleží na teplých svazích Pálavských vrchů na samém jihu Moravy apatří mezi nejkvalitnější vinice unás.

Červené týdne

Rulandské modré 2007

Ladislav Musil, Dolní Kounice

Proč ochutnat: Víno se minulý týden stalo absolutním šampionem 44. ročníku VVT (Valtických vinných trhů) vkategorii červených vín.

Charakteristika vína:

Víno má granátovou barvu. Nádherná vůně připomínající eukaliptus a čokoládu, kterou víno získalo ležením na barriquových sudech v chuti pak krásně tělnaté víno připomínající hořkou čokoládu a přezrálé višně.

Kombinace sjídlem:

Grilované speciality jako jsou např. hovězí steaky.

Přívlastek:

výběr z hroznů

Objem:

0,75l

Alkohol:

13,5 %

Obsah cukru:

suché

Cena:

460 Kč

Kde ho koupit: www.vasevinoteka.cz/

Vinařství:

Vinařství Ladislava Musila bylo založeno v roce 1992 vDolních Kounicích. V současné době obhospodařuje 28 ha vinic, které se obdělávají podle ekologických zásad integrované produkce. Modré odrůdy se pěstují na více jak polovině ploch vinařství. Pověstná je zejména kounická Frankovka.

Žolík

Chardonnay 2008

Vinařství Krist, Milotice

Charakteristika vína:

Delikátní citrusové Chardonnay sminerální dochutí. Víno posbíralo řadu ocenění např. FESTWINE 2008 – stříbrná medaile, VALTICKÉ VINNÉ TRHY 2008 – diplom, MUVINA PREŠOV 2008 – stříbrná medaile.

Kombinace sjídlem:

Doporučuje se ke sladkým dezertům a k uzeným sýrům.

Přívlastek:

pozdní sběr

Objem:

0,75l

Alkohol:

12 %

Obsah cukru:

polosuché

Cena:

229 – 250 KčKde ho koupit: www.vasevinoteka.cz/, www.vinopraha.cz, www.vino-klub.cz

Okomentovat:

*

Loading...