VÍNA TÝDNE

Květen, 30.05.2011 06:25

Každé pondělí zde naleznete tipy na vína, která by neměla uniknout pozornosti vašich chuťových pohárků. Šampiony, kteří zvítězili vněkterém ze soutěžních klání, či uhranuli degustátory vrámci slepých ochutnávek. Bílé a červené týdne si dovolím doprovodit žolíkem z médomácí vinotéky. Vínem, které mi v posledních dnech udělalonejvětší radost.


Bílé týdne

Ryzlink rýnský 2009

Znovín Znojmo,Znojmo

Proč ochutnat: Vrámci mezinárodní soutěže vín Decanter World Wine Awards, pořádané vLondýně, letos tuzemští vinaři získali celkem 10 stříbrných medailí, 33 bronzových a 40 diplomů. Tento Ryzlink byl oceněn jednou ze stříbrnýchplacek. Navíc již dříve obdržel velkou zlatou medaili na světové soutěži vín „San Francisco International Wine Competition 2010″ a stal se Championem soutěže „Král vín ČR 2010″.

Přívlastek:

ledové víno

Objem:

0,2l

Alkohol:

9 %

Obsah cukru:

sladké

Cena:

370 Kč Kde ho koupit:www.mvino.cz

Vinařství:

Znovín Znojmo a.s. se sídlem v Šatově je pokračovatelem tradiční výroby vína z vinné révy, pěstované po staletí na úrodných vinicích Moravy. Jejich síla je ve výrobě přírodně nasládlých bílých, zejména aromatičtějších odrůdových pozdních sběrů, výběru z hroznů, výběru z bobulí i v ledových a slámových vínech.

Červené týdne

Neronet 2009

Ampelos,Vrbovec

Proč ochutnat: Na prestižní mezinárodní soutěži vín Decanter World Wine Awards, se prosadil rekordní počet červených vín z České republiky. Hned 12 vzorků z celkového počtu 18 přihlášených červených vín z Moravy získalo některé z ocenění. Ampelos si odneslbronzovou medaili za Neronet.

Charakteristika vína:

Víno višňovo – rybízové chuti i vůně s příjemnou tříslovinkou. Dá se kombinovat s grilovanými steaky, krkovičkou, zvěřinou nebo se sýry s bílou plísní.

Přívlastek:

výběr z hroznů

Objem:

0,75l

Alkohol:

14 %Obsah cukru: polosuché

Cena:

269 Kč

Kde ho koupit: http://www.365vin.cz/

Vinařství:

AMPELOS, Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo, je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

Žolík

Rulandské šedé 2008

Sonberk, Popice

Charakteristika vína: Ze Sonberku mám pravda radši Pálavu nebo Ryzlink rýnský, ale i tohle Rulandské šedé prokázalo své kvality. Víno má krásnou zlatou barvu a voní po meruňkách. Pije se jedna báseň.

Přívlastek:

pozdní sběr

Objem:

0,75lAlkohol: 13,5 %

Obsah cukru:

suché Cena: 320 Kde ho koupit:www.nejvino.cz www.365vin.czhttp://www.sonberk.cz/

Okomentovat:

*

Loading...