Víkend na Moravě

Listopad, 2.11.2014 22:49

Uplynulé tři dny jsme s kamarády trávili příjemným putováním po jižní Moravě. V pátek jsme nejprve ochutnávali pestrou paletu vín a odrůd, které má vysazeny na svých vinohradech v Moravské Nové Vsi Lubomír Glos. Mimo jiné zajímavosti jako Fratavu, Viognier nebo Syrah. Po dvou a půl hodině následoval rychlý přesun do Velkých Bílovic. V malovaném sklepě Jaroslava Osičky pokračovalo zajímavé povídání a košt osobitých vín, někdo by možná řekl ujetin.

Letošní deštivé počasí v průběhu dozrávání hroznů stálo Jaroslava Osičku zhruba polovinu běžné produkce. Ochutnali jsme ale ze sudu několik mlaďoučkých 14ek a vína působila zajímavým až překvapivě kompaktním dojmem. Příjemný večer to byl, pán sklepa se nám vytrvale věnoval, i když měl za sebou dvoudenní maraton pražských ochutnávek a prezentací. Páteční noc jsme zakončili na velkobílovickém bowlingu, kde si v malém prostoru před toaletami střihla popůlnoční konzertík místní cimbálová kapela. Geniální zakončení hodně vyladěného dne.

V sobotu jsme se přesunuli do Mikulova a dali si příjemnou procházku přes Pálavské vrchy. Vynechat jsme nemohli ani návštěvu vyhlášené kavárny Café Fara v Klentnici. Druhý večer pak byl především pivní, poseděli jsme v Mikulově v sympatické Hospůdce pod zámkem. Prostě bylo fajně a krásně, jak už tomu při výletech na jižní Moravu bývá. Tady je pár obrázků. Povídání s Lubomírem Glosem se pokusím zpracovat do příspěvku příští týden.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

IMG_2311

IMG_2306

IMG_2315

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Loading...