Úžasné Zweigeltrebe od Mádla

Červen, 15.06.2020 09:57

Zítra se chystám na Moravu na teambuilding s kolegy a cestou do Zaječí bych si chtěl udělat odbočku a odpoledne zastavit na návštěvu u Davida Mádla ve vinařství Malý vinař. Těším se moc, a abych se správně naladil, vytáhnul jsem včera z domácí vinotéky poslední láhev skvělého Zweigeltrebe 2008. Letos jsem toto víno pil podruhé a opět musím říci, klobouk dolů!

email.seznam.cz

Víno jsme si včera otevřeli po takovém spíše průměrnějším Pommardu 2018 od Domaine Coste-Caumartin, a ačkoliv tahle dvě vína nemá cenu srovnávat, tak pod čarou říkám, že nazrálé červené z Velkých Bílovic mne bavilo více:) I když nazrálé… Poprvé jsem Zweigeltrebe 2008 pil v lednu a od té doby dle mého subjektivního názoru neztratilo nic na své kráse. Je až překvapivě hodně ovocné v chuti, s příjemnou kyselinou, i když na nose objevíte přece jen více terciálních tónů. Prostě pokud máte doma ulitou láhev nebo dvě tohoto zajímavého červeného, rozhodně na něj ještě nemusíte spěchat a klidně mu ještě dejte čas.

O návštěvě vinařství Malý vinař snad brzy v některém z následujících příspěvků! Na zdraví!

Zweigeltrebe 2008 barrique, Malý vinař, 13 %       Hodnocení: 91/100

Pozdní sběr, suché víno, před nalahvováním zrálo 18 měsíců ve francouzských barikových sudech. Viniční trať Široká hora. Víno se středně výraznou rubínovou barvou, s lehce cihlovým okrajem. Ve vůni tmavé třešně, švestky, brusinky, v nazrálé, až sušené podobě. Lehce animální, s tóny tabáku a pepře. V chuti je víno až překvapivě svěží, čekal jsem daleko nazrálejší projev. Kyselé třesně, červený rybíz, švestky, jemná vanilka, zemitost, troška animality a nakouřenosti dřeva. Pestrá a hravá chuť. Tohle víno je příjemně ovocně kyselé, stále plné života, rozhodně neřeklo poslední slovo. Slušná délka, pěkná ovocná dochuť. Klobouk dolů!

zweigel.cz

Okomentovat:

*

Loading...