Naslepo

Potrénujte si své degustační schopnosti, přijďte se pobavit na netradiční ochutnávku Podkorkem NASLEPO.

Slepice nebo chcete-li slepé degustování vín, patří mezi zábavné a oblíbené kratochvíle milovníků vín i profesionálů. Je to užitečný nástroj pro trénink chutí, možnost jak poznávat vína z nového úhlu a v neposlední řadě pak velká zábava. Dekódovat obsah vinné sklenice, poznat odrůdu, stáří vína či region původu totiž není úplně jednoduché, ale když se zadaří, je to čirá radost.

V rámci slepých degustací vždy ochutnáte osm vzorků v rámci konkrétního tématu, zkusíte identifikovat jednoho šotka (např. víno ze supermarketu, víno odlišné odrůdy apod.) a těšit se můžete i na šumivý welcome drink.

Celkem tedy 10 vín, zabalených v černém igelitu, servírovaných do sklenic Květná 1794. To vše v příjemné komorní atmosféře, počet degustujících je omezen na 10 osob.

KALENDÁŘ AKCÍ:

25.10. – Naslepo 2: Sauvignon blanc

Výrazná aromatika a nepřeberné množství výrazných stylů, to je Sauvignon blanc. Jedna z nejvýznamějších bílých odrůd světa. Postavíme vedle sebe vína od „moravského sauvignovohého krále“ Romana Fabiga, Sauvignon z Loiry, rakouského Steiermarku. Chybět nebude samozřejmě Nový Zéland ani Chile. Navrh pár překvapení a degustovat budeme opět naslepo.

Kdy a kde: 19h (Na Pankráci 125, Praha 4)

Cena: 750 Kč

Voná kapacita: 10 míst

V případě zájmu napište na podkorkem@gmail.com

 

Další plánovaná témata slepých degustací:

Velká červená vína z Piemontu a Toskánska

Ryzlink rýnský

 

 

OIG.

Loading...