Podkorkem nově na IGTV

Červenec, 27.07.2021 06:51

Přiznám se, že to v mé hlavě zrálo už delší dobu. Současná doba si žádá nové formáty a tak jsem přemýšlel, jak čistě psanou podobu blogu zajímavým způsobem rozšířit. První vlaštovkou jsou krátká videa, která najdete na mém instagramovém účtu a v rámci kterých každý týden představuji jedno zajímavé víno. Naposledy skvělý mladý Veltliner z vinařství Martina Vajčnera.

Screenshot_20210723-144203

Na videa můžete kouknout, pokud si najdete účet @mikulasduda. Nejde o žádné dlouhometrážní kusy, zhruba během tří minut byste se vždy o víně měli dozvědět vše podstatné. V prvních třech videích jsem se podíval na piemontský Riesling Fré 2018 z vinařství Ca del Baio, krásně nazrálou Blaufränkisch 2015 z rakouského biodynamického vinařství Weingut Heinrich a nakonec zmíněný naturální Veltliner 2020 ze Znojemska. Některé první ohlasy na vlog jsou vesměs pozitivní, takže další láhve budou následovat:) Určitě budu rád za zpětnou vazbu, případně tipy na vína, které byste chtěli v dalších dílech vidět.

Blog Podkorkem s více než 10letou historií samozřejmě pojede dál, chuť psát nezmizela, po prázdninách snad zase dostanete články v častější kadenci. Přemýšlím ale i o dalších novinkách. Co byste řekli na video živé rozhovory s vinaři či jinými osobnostmi z tuzemské vinné scény nebo živé povídání s o konkrétních vínech, odrůdách či regionech, spojené s ochutnávkou konkrétních lahví. Na co by Vás bavilo koukat? Opět budu rád, když mi do komentářů nebo na email podkorkem@gmail.com napíšete.

Každopádně sledujte můj instagramový účet, od podzimu by toho na něm mohlo být víc a víc. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat některým podporovatelům mého blogu. Natáčení videí si žádalo relativně větší investici do nákupu techniky a alespoň část jsem pokryl ze zaslaných darů. Na rozvoj tohoto vinného projektu můžete i nadále přispívat, a to jednorázově i pravidelně v menších částkách. Jak na to se dočtete tady.

Screenshot_20210711-104540

Okomentovat:

*

Loading...