Páteční vínokvíz

Srpen, 31.08.2012 07:51


Zkuste před víkendem ještě naposled trochu zahřát mozkové závity. Otestujte si své znalosti týkající se vína a věcí kolem něj. Otázky jsem vytvořil z článků publikovaných na tomto blogu. Pokud tedy patříte mezi pravidelné čtenáře Podkorkem, bude pro Vás jejich zodpovězení procházka prosluněným vinohradem.

1. Jedno z největších vinařství světa založili bratři Gallové v roce 1933. Jaká jsou křestní jména obou zakladatelů?

a. James a Vincentb. Ernesto a Julio c. Bud a Terence

2. V rámci Rozhovorů s přívlastkem vinaři občas překvapí nějakou tou perlou. Který z vinařů mimo jiné prohlásil: „Vína brojlerového typu vám z archivu udělají hřbitov“.

a. Miroslav Volaříkb. Richard Stávekc. Jaroslav Osička

3. V jedné středoamerické zemi bylo koncem loňského roku založeno vůbec první komerční vinařství. Pokud vše půjde podle plánu, měla by se jeho vína prodávat od roku 2015. O jakou zemi jde?

a. Kostarika b. Hondurasc. Panama

4. V jakém století se prvně pěstovala réva na vinici Sonberk poblíž Popic?

a. 13. stoletíb. 15. stoletíc. 19. století

5. Začátkem ledna letošního roku se objevila zpráva o nálezu Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která odhalila v několika vinotékách na jihu Moravy nekvalitní sudové víno. Největší překvapení na inspektory čekalo v prodejně patřící Vinařství U Kapličky. Podle inspektorů SZPI se zde prodávalo sudové Veltlínské zelené od vinařství LIVI obsahující velký podíl vody. Kolik % vody víno obsahovalo?

a. 53 %b. 63 % c. 73 %

6. Na dlouhou rodinnou tradici navazuje vinař Jan Stávek. Vinařský dvůr, ve kterém hospodaří, postavil jeho pradědeček v roce 1929. Maminka Jana Stávka z něj ovšem nechtěla mít vinaře, nýbrž?

a. Řidiče kamionu (kamioňáka)b. Prezidentac. Učitele

7. Vinaři často tráví svou dovolenou aktivním odpočinkem. Jak se jmenuje vinař za kormidlem lodi?

a. Tomáš Čačíkb. Leoš Horákc. Petr BízaTak co, bylo to jednoduché? Pokud váháte s některou odpovědí, můžete nalézt nápovědu v rámci článků zveřejněných na tomto blogu. Svůj tip na správné řešení vložte do komentářů. V průběhu dne sem také umístím správné řešení celého kvízu.

1 komentář:

podkorkem.net

31. August 2012 19:23

Správné řešení kvízu je: 1B, 2C, 3A, 4A, 5C, 6C, 7A.

Okomentovat:

*

Loading...