Páteční vínokvíz

Říjen, 5.10.2012 08:09


Zkuste si před víkendem ještěmalinko nažhavit své mozkové závity. Otestujte si znalosti týkající se vína a věcí kolem něj. Otázkyjsou sestavenyzčlánků publikovaných na tomto blogu. Pokud tedy patříte mezi pravidelné čtenáře Pod korkem, bude jejich zodpovězení procházka prosluněným vinohradem.

Americký vinař

Randall Grahm je známý tím, že se na rozdíl od některých jiných zástupců vinařských firem nebere zbytečně vážně a vnáší do branže toliko potřebný nadhled a nadsázku. Aroma jednoho ze svých vín například popsal jako:vůni zaplivané hospodyvůni cirkusového šapitóvůni pařížského bordeluJedna ze šampaňských vdov – Jacques Bollinger se i během německé okupace nepřetržitě starala o svou firmu. A když nebyly k dostání pohonné hmoty, každý den objížděla své vinice na jednom dopravním prostředku. Kterém?konikolekozeOsobnost Doc. Ing. Miloše Michlovského není potřeba blíže představovat. Svíny vinařství Vinselekt Michlovský se vtuzemsku zatím nesetkal asi málokdo. Víte ale kdy Miloš Michlovský vyrobil své první víno?dříve než se naučil choditv8. třídě na základní škole na Střední vinařské škole ve Valticích

Fotbal je sice v Evropě primárně spojován s konzumací piva, ale to neodradilo největší chilské vinařství Concha y Toro od uzavření exkluzivního partnerství s Manchester United. Jedna jejich řada vín, známá i z tuzemských supermarketových regálů, se stala oficiálním vínem tohoto fotbalového týmu. Která?

Casillero del DiabloSunriseFronteraVinařství Krásná hora ekologicky obhospodařuje pět hektarů vinic a je pro něj typická produkcečervených vín vyzrávaných vsudech a bílých suchých vín spotenciálem pro delší zrání. Vlajkovou lodí vinařství je odrůda Pinot Noir. Vkteré obci vinařství sídlí? Velkých Bílovicích Starém PoddvorověNovém Šaldorfu

Který tuzemský vinař letos v září rozšířil řady uskupení Autentisté?

Petr Nejedlík, Dobrá VinicePetr Koráb, Vinařství KorábPavel Pastorek, Templářské sklepy Čejkovice Vkteré zemi najdete architektonicky zdařilé vinařství Ysios Bodega? ŠpanělskoArgentinaChileTak co, bylo to jednoduché? Pokud váháte sněkterou odpovědí, můžete nalézt nápovědu vrámci článků zveřejněných na tomto blogu. Svůj tip na správné řešenívložte do komentářů. Vprůběhu dne sem také umístím správné řešení celého kvízu.Pěkný víkend v doprovodu vína!

Okomentovat:

*

Loading...