O stěhování

Říjen, 29.10.2014 21:30

Aktuální rok 2014 je pro mě osobně plný zásadních životních změn. Skoro by se dalo říci bez přehánění přelomový rok. Některé momenty bohužel nebyly zcela pozitivní, ale to je život, je potřeba valit soudek dál. O jedné z těch veselejších jsem naopak na blogu psal nedávno. Díky zázraku moderní medicíny jsem odhodil asi po 20 letech své brýle a vidím nyní jak ostříž nad Pálavou. A velké věci se odehrávají i tento týden. Konec října je totiž ve znamení dvojnásobného stěhování.

podkorkem_fcb_uvodni_obrazekDnešním dnem po šesti letech opouštím střední Čechy a stěhuji se zpět do metropole proťaté řekou Vltavou. A k vodě to budu mít opravdu blízko, protože doma budu nově na Praze 4 v Podolí. To, že je v Podolí super vodárna je všeobecně známé, teď ještě aby tam byla i nějaká vinárna… Uvidíme, prozkoumáme. Mám radost z toho, že budu mít před domem běžeckou trať vinoucí se až někam do Modřan a dál, že to budu mít do práce slabou čtvrt hodinu cesty. Možná mne také bude časem vidět v podolském bazénu při nácviku kraula. Naučit se pořádně plavat, to vypadá na jednoznačný tip na novoroční předsevzetí.

Na druhou stranu z Úval se mi nestěhuje zcela snadno. Bylo to tu fajn. Zrodil se tu ostatně také i tento blog. Hodně zajímavých vín mi tu prošlo skleničkami. Hodně skleniček se tu rozbilo. Do Podolí se samozřejmě přestěhuje i má domácí vinotéčička na 18 sedmiček, kterou jsem pro jistotu v uplynulých týdnech úplně „vyskladnil“. Stěhováci ponesou i můj pracovní stůl, na kterém po večerech (a někdy ránech) spřádám zdejší příspěvky.

Zhruba od poloviny roku se také pracuje na stěhování tohoto blogu. Psaním dosavadních 370 příspěvků jsem strávil stovky, možná i už nějakou tu tisícovku hodin. Stále častěji jsem si přitom říkal, že bych chtěl, aby blog vypadal trochu jinak, než jak jsem si ho sám na platformě Blogger před lety naskicoval. Aby uměl i něco navíc a měl prostě lepší styl a look. Doufám, že se vám grafika od šikovného kamaráda Pavla (Jazzgraphics) bude líbit stejně jako mě, že oceníte hezčí font, velké fotky, doporučování článků podle štítků nebo další nové funkcionality. Velkou proměnou prošly například oblíbené kvízy.

Jinak na novém Podkorkem.cz najdete vše ze starého blogu, tedy kompletní archiv článků z let 2011 – 2014. Do budoucna neplánuji nějaké revoluční změny obsahu, i nadále to budou články, poznámky k vínům, reportáže z degustací a jiných akcí nebo rozhovory s vinaři. Nebojte se a do komentářů napište, jak se vám nový blog líbí či nelíbí, co by stálo ještě doplnit, kde co nefunguje…Možná ještě nějaké mouchy a nedodělky vyplavou na povrch, ale radost mi to snad už z tohoto dílka nemůže pokazit:).

Úspěšně zvládnuté dvojí stěhování v jednom týdnu, to se musí oslavit. Nadcházející víkend budu trávit s kamarády na jižní Moravě, takže zkusíme nějaký ten sklep vypít. A jak to celé dopadne? To si snad brzy přečtete na Podkorkem.cz.

Tak na zdraví! Příští příspěvek už zase bude o vínech, slibuju:)

Loading...