O blogu

Blog Pod korkem vznikl v březnu 2011, shodou okolností o týden dříve, než se mi narodil můj syn. Rozhodujícím impulzem pro založení tohoto online zápisníku byla fascinace světem vína, která u mne naplno propukla na sklonku třetí dekády mého žití.

Texty zde publikované prosím berte jen jako můj osobní pohled na vína, vinaře a zajímavosti kolem výroby tohoto skvělého nápoje se točící. Rozhodně si nenárokuji patent na rozum či veškeré vědění. V každém případě se neustále snažím rozšiřovat své vinné obzory a především ochutnávat. Čím více do světa vína strkám nos, tím více zjišťuji, jak málo toho znám a vím. To je to, co mne při psaní tohoto blogu pohání dál. A pak jsou tu samozřejmě vína. Stovky, tisíce vín. Miluji otevírání lahví a první přivonění ke skleničce. První doušek v ústech. Pokud na svět pohlížíte obdobnou optikou, jste tady správně.

Pod korkem není čistokrevný blog, prostor zde dostávají vinaři či další osobnosti ze světa vína, ať už formou rozhovorů či článků zpracovaných z anketního dotazování. Doufám, že se u čtení zde publikovaných textů budete bavit stejně, jako já při jejich psaní.

Na zdraví!

Mikuláš Duda

 

VZDĚLÁVÁM SE:

2015 – absolvent Advanced Course Wines and Spirits International Weinakademie Österreich

2017 – absolvent WSET Diploma in Wines and Spirits

2022 – absolvent Champagne Academy Moët Hennessy Czech Republic

Loading...