Nevinné dárky pro milovníka vína

Prosinec, 1.12.2017 08:17

Máte doma vinného nadšence, experta či profesionála a přemýšlíte, čím mu udělat radost pod stromečkem? Ono už je také nejvyšší čas, začít si dělat starosti že jo, dneska jste ráno zakousli první čokoládové překvapení z adventního kalendáře. Pokud se bojíte koupit láhev, protože byste pak třeba poslouchali, že to voní jak koňské sedlo nebo kočičí moč, že ta kyselinka je málo kyselá a že to tříslo málo drhne, sesbíral jsem pro vás několik tipů na neotřelé a zajímavé dárky, kterým možná potěšíte srdce nejednoho vínomilce.

christmas-bauble

A když už je řeč o Vánocích, nelze začít jinak než klasikou z nejklasičtějších – ponožkami. Sám jsem jedny vinné ponožky nedávno dostal a radost udělaly moc. Vinných motivů se dá najít více, já mám tyto barevné elegány:)

Cena: 159 Kč (www.knickers.cz)

ponozky

Pokud je váš domácí vínofil navíc i frikulín (Free Cool In), tak se rozhodně neobejde bez hustý vychytávky na svůj mobil iPhone 7Plus. Jde o plastový průhledný obal, díky kterému bude v hospodě u stolu hned jasné, že mezi pivaři je cizí element, kterej rád utrácí za drahá vína… a drahé telefony.

Cena: 169 Kč (www.mobilni-doplnky.cz)

iphone-7-plus-3d-obal-s-vinem

 

Víno je potřeba vnímat všemi smysly a také je známo, že málo co v očích vínomilce voní tak dobře, jako Cabernet Sauvignon nebo Pinot noir. Taková svíčka, která bude vonět jako oblíbená odrůda, doma jistě navodí, nebo spíš navoní, víc než pohodovou atmosféru. Zkuste produkty od Aromka, v nabídce mají vonné svíčky – Cabernet Sauvignon, Rosé nebo Chardonnay.

Cena: 479 Kč (www.econea.cz)

c38afd2814f69624cdc71ac25a917f2a-vsechny-ostatni-lisi-se-pouze-textem-na-bocni-strane

 

Pokud vaše drahá polovička ráda courá večer po degustacích a ochutnávkách a vy chcete mít o tomto psaný důkaz, pořiďte pod stromeček degustační zápisník. Kvalitní bloky dělá třeba Moleskine a dokonce má i vlastní speciál pro tento účel – Moleskine Wine Journal.

Cena: 515 Kč (www.activacek.cz)

JhqiQ9_600x600_2eec3ec534101db2

 

Na degustačních akcích občas vyhládne, takže když vás pak doma vítá drahá něčím k zakousnutí, nemusí to být úplně od věci. Nejenom oříšky lze servírovat na stylovou misku z vinné lahve. Osobně bych se přimlouval třeba za nějaký zrající francouzský sýr nebo italskou uzeninu.

 Cena: 177 Kč (www.fler.cz)

 miska

Láska k vínu bývá u některých jedinců tak silná, že dokonce neváhají vyrazit se svým oblíbeným vínem na výlet či do přírody. Hodit se pak může stylový outdoor set, který pojme víno i skleničky. Udělátko od GSI tvoří sada dvou skládacích vinných sklenic a skládacího zásobníku na víno 750ml v neoprenovém izolačním pouzdru. Co víc si přát?

Cena: 1099 Kč (www.cestovatelskyobchod.cz)

687474703a2f2f6163726f6e2e637a_components_com_virtuemart_shop_image_product_gsi-outdoors-91300-wine-glass-gift-set-2

 

Jiní zase rádi místo k moři jedou na dovolenou do některého z vinařských regionů. Zvlášť po několika desítkách degustačních vzorcích se může hodit mapa regionu, kde se právě nacházíte. Navíc včetně adres významných producentů. Podrobně zpracované vinařské mapy italských vinných oblastí dělá firma Enogea.

Cena: 199 Kč (www.vinodoc.cz)

 barolo-crus

Nejhezčí dárek ale nakonec stejně bývá ten, který vyrobíte nebo ten, který prožijete. A když tím prožitkem pomůžete dobré věci, o to líp. Do kategorie netradičních dárků tak může patřit třeba vstupné na Neviditelnou ochutnávku, kterou můžete pod vedením nevidomých podstoupit na Karlově náměstí. Vína se tam rozlévají skvělá, pokud vím tak od Vinorum. Před pár lety jsem měl tu čest a zážitek to byl nezapomenutelný.

Cena: 450 Kč/os (www.neviditelna.cz)

Solids-black

Pokud máte jakékoliv další zajímavé tipy, neváhejte se o ně podělit v komentářích:)… Největší legrace totiž stejně je, když všichni pod stromečkem dostanou to samé:).

3 komentáře:

Vladimír

1. December 2017 09:07

Těm, co nosí košile, se můžou hodit manžetové knoflíčky :) https://www.zlatnictvi-konecni.cz/kategorie-produktu/manzetove-knoflicky/

miky

1. December 2017 09:43

Velmi pěkné, díky:)

Radek

1. December 2017 10:47

Díky za zajímavé tipy!

Okomentovat:

*

Loading...