Na Mojelahve.cz najdete již více než 500 ohodnocených vín

Únor, 29.02.2012 09:23

Když jsme loni 11. listopadu skamarády spouštěli online databázi českých a moravských vín Mojelahve.cz, nečekali jsme, že po třech měsících budeme mít ohodnoceno již více než 500 vín. Databáze se tak postupně začíná stávat zajímavým zdrojem inspirace při hledání dosud nepoznaných vín. A co naši hodnotitelé stihli ochutnat?

Pokud bychom se na vložená vína (v současnosti jich je 658, z nichž 524 má hodnocení) podívali například podle ročníku, tak zjistíme, že nejvíce vín je zroku 2009 (307 lahví), následováno ročníky 2010 (128 lahví) a 2008 (110 lahví). Aktuálnímu ročníku 2011 se hodnotitelé na Mojelahve.cz zatím spíše vyhýbají, ohodnotili zatím jen 24 vín stímto údajem na etiketě. Mimochodem nejlépe si zatím mezi „2011“ vede Müller Thurgau – Štěstí 2011 od Vinařství Volařík (slušných 84 bodů). Nejstarší hodnocené víno je Sauvignon 2004, výběr zcibéb, Augustiniánský sklep od Neoklasu. Vybírat vseznamu vín na Mojelahve.cz můžete také třeba podle oblíbených odrůd. Pokud jste například stejně jako já fanouškem Muškátu moravského, máme jich ohodnoceno již 18. Za ochutnání určitě bude stát Muškát moravský 2009 od Krista, Muškát moravský 2010 od Vajbara nebo Maděřičův Muškát ročníku 2010. Třeba vín odrůdy Neuburské je v databázi ohodnoceno 24, stejně jako Chardonnay. Vína lze hledat samozřejmě také podle názvu vinařství nebo kombinací různých vyhledávacích kritérií.Vrámci žebříčku TOP10 nejlépe hodnocených bílých vín pak zatím dominuje střemi umístěními odrůda Sauvignon, u červených Frankovka. Podmínkou pro zařazení vína do některého zžebříčků jsou minimálně dvě hodnocení od různých uživatelů. Tuto podmínku budeme určitě srostoucím počtem hodnocených vín zpřísňovat. Podle přívlastků jsou nejoblíbenější vína vpozdním sběru (312 lahví), výběry zhroznů (96 lahví) a jakostní vína (76 lahví). Ledové víno zatím máme ohodnoceno pouze 1x a slámovku bohužel ani jednu. Vdatabázi jasně dominují suchá vína (411 lahví), polosladká (167 lahví) a polosuchých máme vloženo (95 lahví). Bude docela zajímavé sledovat, jak se uvedená čísla budou postupem času měnit. Obecně je vdatabázi nejvíce hodnocených bílých vín, následovaných červenými a růžovými, kterých je zatím vdatabázi „jen“ 26.Každopádně je jasné, že čím více lahví vdatabázi budeme mít, tím zajímavější její využitelnost pro všechny milovníky vína bude. Klíčové je vtuto chvíli pro nás rozšířit skupinu našich stávajících hodnotitelů, kteří se vínu rádi věnují, ochutnávají a nechtějí si nechat své zkušenosti pro sebe. Budeme rádi, pokud se knám přidáte, nebo alespoň doporučíte Mojelahve.cz někomu ve svém okolí. Návod jak hodnotit najdete zde.Za autory webu mohu slíbit, že chceme postupně vylepšovat funkcionality databáze a určitě budeme rádi za jakékoliv vaše podněty nebo zpětnou vazbu. Pokud se zjakéhokoliv důvodu nechcete o „svojelahve“ sostatními pijáky vína podělit, můžete databázi využívat pro svou nákupní inspiraci nebo jako zdroj informací o víně (sekce Novinky).Díky všem, kteří se doposud zapojili a hurá na tu 1000ovku!PS: I slavná ČSFD s284182 vloženými filmy začínala kdysi od nuly :)

2 komentáře:

Vena

29. February 2012 21:46

nevim jestli sa posledni dobu neco menilo v kodu stranky ale prestal me v Opere fungovat ten bocni panel s poslednim hodnocenim, coz mna mrzi protoze operu mam jako hlavni prohlizec, ve FF to funguje v pohode…

podkorkem.net

29. February 2012 22:28

Díky za upozornění, prověříme. Mikuláš

Okomentovat:

*

Loading...