Hledá se nejlepší Frankovka. Značka: Naslepo!

Prosinec, 9.12.2019 09:03

Už delší dobu si pohrávám s myšlenkou, že bych pod hlavičkou tohoto blogu uspořádal sem tam nějakou zajímavou degustaci. Nechtěli byste si občas místo čtení také o vínech popovídat? Já bych byl všema deseti pro. Můžeme tomu říkat pracovně třeba PODKORKEM LIVE. Pokud Vám to nezní jako úplná kokotina a máte čas 14. ledna, dorazte na ostrý souboj ve stylu MMA. Do pomyslného ringu se proti sobě postaví moravská a slovenská Frankovka, rakouský Blaufränkisch a Kékfrankos z Maďar. A buďte si jistí, že nedojde k žádnému předčasnému K.O., zato poteče hodně červené… Attila Végh a Karlos Vémola proti tomu hadr.

red_wine

Tenhle souboj bude mít jak jinak než 10 kol a celkového vítěze vyberete Vy. Sestavím zajímavý flight 10 vín, jejichž identita zůstane až do konce večera utajena. Ve všech případech půjde o borce těžké váhy, všichni s velkými ambicemi, ale vyhrát bude moci jen jeden. Nebudete ovlivněni etiketou, cenou vín nebo věhlasem toho či onoho producenta. Vína společně ochutnáme naslepo a závěrem zvolíme celkové pořadí. Až poté samozřejmě odtajním jednotlivá vína a všechny dodatečné informace k nim.

Proč Frankovka? Téma degustace jsem zvolil proto, že Frankovka patří mezi mé oblíbené odrůdy, z nichž vinaři ve střední Evropě lahvují celou řadu skvělých vín. Na Moravě Frankovku doufám čeká zářivá budoucnost, někteří vinaři v Rakousku už naplno využívají jejího potenciálu. Podceňovat samozřejmě nelze ani producenty z Maďarska nebo Slovenska. Právě v těchto středoevropských vinařských zemích se dělá nejlepší Frankovka na světě a dopředu tak není rozhodně jasné, kdo že to vyhraje.

Proč si tedy tuto degustaci nenechat ujít?

1) V rámci degustace Vám o Frankovce povím, co budu vědět.

2) Ochutnáte 10 báječných vín! Odkud? 5x Morava, 3x Rakousko, 1x Maďarsko, 1x Slovensko.

3) Potvrdíte si, že Frankovka je sexy!

4) Pobavíte se volbou nejlepších vín.

5) Potrénujete své chutě. Po tomto večírku už Frankovku naslepo poznáte dycinky.

Podle počtu zájemců se degustace uskuteční v širším centru Prahy (prostor upřesním zájemcům s předstihem) dne 14. ledna od 19h. Počítejte, že budeme o Frankovkách bádat minimálně do deseti:). Sebou nemusíte brát nic, zařídím vše od nalévátek až po plivátka. Cena degustace je 490 Kč, pokud si ji nechcete nechat ujít, napište mi na podkorkem@gmail.com. Budu nadšen, když se nás sejde 10, ale počítám i s maximální kapacitou 20 osob.

IMG_20191118_222723_232

Frankovka

2 komentáře:

Laďa

9. December 2019 17:58

Skvělý nápad. A já budu 14.1. zrovna mimo ČR :-(
Tak snad příště!

miky

2. January 2020 17:47

Tak pokud bude zpětná vazba pozitivní, určitě bude další ochutnávka následovat:) Mikuláš

Okomentovat:

*

Loading...