Běhání a slámovka

Duben, 29.04.2015 08:58

Už se to nebezpečně blíží… Už jen čtyřikrát se vyspinkám, dám si nějakou lehkou snídani a pomažu směr Staroměstské náměstí. Zakončím svůj pětiměsíční běžecký trénink a pokusím se během zdolat nekonečně dlouhou trasu 42,195 kilometrů  pražskými ulicemi. Poslední větší trénink jsem si před maratonem naordinoval uplynulou sobotu a zapotil se na 20 kilometrech podél Vltavy. Následná regenerace? Až nečekaně jsem si ji užil se skvělým slámovým vínem, Rulandským šedým 2004 od Oldřicha Drápala st.

slamove-drapal

Sladkým vínům se tu moc často nevěnuji, ale v tomto případě ho nemohu nezmínit. Víno jsem dostal nečekaným darem po velikonoční pomlázce a od té doby čekalo na svou příležitost. Když jsem se v sobotu vyčerpáním svalil na válendu, nesáhl jsem po čokoládě či jinému zdroji cukrů, ale právě po útlé lahvi odpočívající v lednici. Geniální kombinace. Nikdy mne nepadlo, že jde takhle krásně párovat běhání a víno. Přímo povznášející zážitek.

Na degustacích často slýcháte, že podobně sladká vína se hodí k zákusku či dezertu. Prdlačky, já říkám vyzrálá slámovka nebo ledovka? Po 15 – 20 kilometrech svižného běhu. Kdybych byl v pozici Oldřicha Drápala nebo jiného producenta přírodně sladkých vín, okamžitě jdu do nějakého partnerství s běžeckým závodem a sypu do vyčerpaných běžců slaďoučké vzorečky:).

Já jsem si svoji útlou lahvinku s chutí vypil, a jestli se tuto neděli dožiji odpoledne, nevím, čím svůj životní sportovní úspěch zapiji. Každopádně když mi budete chtít na dálku držet palce, budu za morální podporu rád. Já Vám za to na oplátku nabízím lahev Barbery. Stačí si na Facebooku (odkaz zde) tipnout můj finální maratonský čas. Autor nejpřesnějšího tipu dostane zmíněnou povedenou italskou sedmičku.

No a ještě pár vět k té špičkové slámovce:

Rulandské šedé 2004 slámové, Vinařství Oldřich Drápal, 11 %

Víno pochází z vinařské obce Žabčice, viniční trať Koválov. Barva vína je sytá, elegantní, tmavého jantarového odstínu. Víno příjemně až omamně voní, kombinuje tóny meruňkové marmelády, ovocný sirup a výraznou medovost. V ústech sametově vláčné, nebezpečně pitelné. S tóny připomínajícími med, rozinky, tropické ovoce, lehce kořeněné. Krásně vyzrále, lehce oxidativní. Jednoznačně nejlepší rulanda šedá, kterou jsem letos ochutnal.

barbera

Okomentovat:

*

Loading...